ÇOLAKOĞLU METALURJİ HURDA ALIM ŞARTNAMESİ - Bimel Metal Hurda Demir Fiyatları

İçeriğe git
Çolakoğlu Metalurji A.Ş. Hurda Genel Satın Alma Koşulları
  1. Hurda liste fiyatları, Çolakoğlu Metalurji A.Ş.’nin Dilovası Organize Sanayi Bölgesi, 1. Kısım Mahallesi Göksu Caddesi No:16 41455 Dilovası, Kocaeli adresinde yer alan fabrika sahasının giriş kapısında ve/veya Çolakoğlu Metalurji A.Ş.’nin www.colakoglu.com.tr uzantılı web sitesinde ve/veya ve 0(216)681 26 00 no.lu telefon numarası üzerinden ilan edilir. Hurda liste fiyatları, Çolakoğlu Metalurji A.Ş. tarafından yeni fiyatlar açıklanana kadar geçerlidir.
  2. İlan edilen hurda fiyatları, Dilovası Organize Sanayi Bölgesi, 1. Kısım Mahallesi Göksu Caddesi No:16 41455 Dilovası, Kocaeli adresinde yer alan Çolakoğlu Metalurji A.Ş. fabrikasında kamyon üzeri teslim fiyatıdır.
  3. Araçta tek tip hurda olması durumunda liste fiyatları uygulanır.
  4. Araçta iki (2) tip hurda olması durumunda; DKP için açıklanan hurda liste fiyatından yirmibeş (25) TL/ton düşülerek, diğer hurda cinsleri için liste fiyatından on beş (15) TL/ton düşülerek fiyatlandırma yapılır.
  5. Araçta üç (3) tip hurda olması durumunda ise fiyatlandırma; araçtaki en yüksek liste fiyatlı hurda cinsi DKP ise yirmibeş (25) TL/ton, araçtaki en yüksek fiyatlı hurda cinsi DKP dışındaki hurda cinslerinden biri ise on beş (15) TL/ton düşülerek, diğer iki cins hurdanın toplamı için ise araçtaki en düşük liste fiyatlı hurda fiyatından on beş (15) TL/ton düşülerek yapılır.
  6. Araçta üç (3) tipten fazla karışık hurda alınmayacaktır. Eğer boşaltma sırasında üç (3) tipten fazla hurda tespit edilir ise araçtaki bütün hurdalar aracın içindeki geçerli olan en düşük liste fiyatlı hurda fiyatından on beş (15) TL/ton düşülerek hesap edilecektir.
  7. Teslim alınan hurdanın kalitesi Çolakoğlu Metalurji A.Ş.’nin eksperleri tarafından tespit ve kabul edilir. Getirilen hurdaların Çolakoğlu Metalurji A.Ş.’nin eksperleri tarafından kabul edilmemesi halinde Çolakoğlu Metalurji A.Ş.’ne herhangi bir sorumluluk yüklenemez.
  8. Getirilen bütün hurdalar demir dışı malzemelerden (cüruf, tufal, lastik, kum, cam, seramik, plastik, yağ, zift, taş, toprak, beton, tahta vs.), patlayıcı ve radyoaktif malzemelerden arındırılmış olmalıdır. Aracın içinde bu tarz malzeme tespit edilmesi durumunda araç tahliye edilmeyecek ve malzemeler satın alınmayacaktır. Tahliye esnasında demir dışı malzeme tespit edildiğinde, bu malzemeler araca geri yüklenir ve hurdanın tahliye olmamış kısmı ile birlikte geri gönderilir. Bu durumdan doğacak bütün sorumluluk ve masraflar satıcı firmaya aittir. Gelen araçta askeri mühimmat ya da radyoaktif madde tespit edilmesi durumunda araç karantina bölgesine alınır ve bertaraf için devletin yetkili birimlerine haber verilir. Bu durumdan doğacak bütün sorumluluk ve masraflar satıcı firmaya aittir. Yukarıda bahsi geçen tüm durumlarda; Çolakoğlu Metalurji A.Ş. satıcı firma, satıcı firma aracı ve araç sürücüsünü bir daha fabrikaya almama hakkına sahiptir.
  9. Çolakoğlu Metalurji A.Ş. tesislerine teslim edilen hurdalara ait kesilen faturaların ödemesi, faturaların Şirket Merkezi’ne ulaştırılmasından bir (1) iş günü sonra yapılacaktır.
  10. Çolakoğlu Metalurji A.Ş. www.colakoglu.com.tr uzantılı web sitesinde yer alan işbu Hurda Genel Satın Alma Şartlarını herhangi bir bildirimde bulunmaksızın değiştirme, yenileme veya iptal etme hakkına sahiptir. Değiştirilen, yenilenen ya da yürürlükten kaldırılan her hüküm, yayın tarihinde tüm hurda satıcısı firmalar bakımından hüküm ifade edecektir.İçeriğe dön